ПРИРОДА ALTER КОРПОРАТИВНИХ ЮРИДИЧНИХ ВІДНОСИН
Характерним для корпорації є стан відносин між нею та її учасниками (засновниками), який полягає в концентрації їх інтересу та/або капіталу навколо мети її діяльності. Мета діяльності корпорації, яка розкривається через прагнення в реалізації приватного інтересу, який не обмежується винятково сферою підприємницької діяльності. Але такий інтерес має виключно приватний характер. Його приватність символізує обмеженість виключно колом осіб, які об’єднують власні зусилля навколо корпорації. Отже, для нього головна ідея існування корпорації – це забезпечення реалізації спільності мети її діяльності.
В той же час варто наголосити, що варіативність діяльності юридичних осіб не дозволяє обмежити їх участь в цивільному обороті виключно сферою реалізації приватного інтересу. Складність конструкції юридичної особи як штучного суб’єкту права (фікції) передбачає варіативність механізмів реалізації волі її «творця». В цивільному законодавстві відповідна ідея знайшла свого емпіричного втілення у частині 1 статті 83 Цивільного кодексу України, яка передбачає створення юридичних осіб у формі товариств і установ.
З огляду на положення статті 83 Цивільного кодексу України, в нормативного контексті поділу юридичних осіб на товариства і установи. Виникає розумне питання природи відносин, які реалізують статус юридичної особи, яка ознаками не є корпорацією – юридичних відносин за участю установи. Відсутність моделі відносин між юридичною особою та її учасником, яка через активність такого правового засобу в цивільному обороті забезпечує його особистий інтерес, свідчить про наявність інтересу іншого порядку – інтересу публічного.
Публічний інтерес у діяльності юридичної особи специфікує останню. Діяльність юридичної особи не зумовлюється поведінкою її учасників. У цій формулі відзначена відсутність взаємозалежності юридичної особи з її учасником (засновником).